Věk a ani rozdílné formální výrazové prostředky nehrají v umění roli. Zejména v momentě, kdy umělecké i lidské směřování tvůrců sleduje podobné cíle. Ve Ville Pellé to dokazuje dvojice umělců, které dělí dle data narození šest dekád.
Klášter, letní sídlo, továrna, dům pionýrů a mládeže, restaurace – k tomu všemu sloužila usedlost Kajetánka během své historie, která se začala psát v šestnáctém století. Několikrát jí hrozil i zánik a demolice.
Zápisy letos proběhnou v úterý 3. května, čas zahájení a ukončení zápisu si určují jednotlivé mateřské školy. Po dvou letech se jich mohou opět účastnit s rodiči i děti.
Další takzvaná školní ulice vznikne od 4. dubna v ulici Nechanského, která se ve dnech školního vyučování od 7.30 do 8.30 hodin promění v pěší zónu.
Na území městské části Praha 6 se nachází 27 starých vodních pump. Na světový den vody, který byl 22. března, pět z nich opět začalo po renovaci fungovat a sloužit lidem.
Dva a půl milionu korun dostanou šestkové základní školy v projektu participativního rozpočtu nazvaného Šance do škol. Na co peníze použijí, záleží pouze na nich, respektive na žácích.
Do začátku května probíhá první kolo soutěže na novou vizuální identitu Prahy 6. Mezi odbornými porotci, kteří vyberou čtyři nejlepší práce postupující do druhého kola, je také designér Jiří Karásek.
Až padesáti maminkám a dětem, které uprchly před válkou, slouží komunitní centrum Slunečnice v prostorách Arcibiskupského semináře v kostele sv. Vojtěcha.