Na území Prahy 6 má sídlo několik stovek zapsaných spolků – tedy dobrovolných sdružení nejméně tří osob, jejichž posláním jsou vzájemně nebo veřejně prospěšné cíle. Řadí se mezi ně kulturní a sportovní kluby, myslivecká sdružení a mnoho dalších. Specifickou skupinu mezi nimi tvoří spolky, ovlivňující veřejný prostor, rozvoj území a budoucnost městské části.
Původně stálo na místě strahovského stadionu sportoviště s dřevěnými tribunami, půdorysně se však shodovalo se současným stadionem. V roce 1933 uvolnila vláda peníze na stavbu Strahova, jak je známý dodnes.
Čtrnáct projektů pro chytré město by mělo v následujících letech zlepšit a zpříjemnit život obyvatelům šestky. Některé z nich stojí pár tisíc korun a lze je realizovat v následujících měsících – například děti ve školkách by mohly nosit reflexní vesty se zabudovaným čipem, který je provázaný s mobilní aplikací v telefonu paní učitelky, a pokud se některé z nich vzdálí, aplikace na to hned upozorní.
Během léta se podařilo zrealizovat další z participativních Nápadů pro šestku.
Ani zapsání betonových tribun do seznamu kulturních památek neochránilo velký strahovský stadion před chátráním. Stavba hledá už třicet let nové využití a ovlivňuje i celé své okolí.
Medicína a armáda – s těmito dvěma institucemi je spojený život profesora Václava Monharta. Ve vojenské uniformě strávil včetně povinné základní služby 42 roků, v Ústřední vojenské nemocnici v Praze 6 dokonce působí ještě o šest let déle. Věnuje se nefrologii, tedy chorobám ledvin.
Od května do června se Technická ulice v dejvickém kampusu proměnila v pěší zónu. Zkušební provoz se setkal s pozitivními reakcemi. Po stavebních úpravách se sem velice pravděpodobně zóna bez aut vrátí.