Od 6. ledna vystřídá sochu maršála Koněva na náměstí Interbrigády výstava připomínající významné momenty 20. století. Organizuje ji Praha 6 spolu s obecně prospěšnou společností Post Bellum.
Plakáty připomenou příběhy spojené s významnými momenty 20. století, přičemž každý týden se jedna z ploch obmění. Středem expozice bude audiovizuální objekt připomínající sokl po Koněvově soše. Při pohledu do jeho útrob se návštěvníci seznámí s mnoha epizodami z historie československo-sovětských vztahů. Nabízí vzpomínky skutečných lidí na události 20. století, které jsou zaznamenány pro sbírku Paměť národa a které vypovídají o minulosti více než hrdinské mýty vzniklé na objednávku totalitního režimu.
V Praze 6 není mnoho míst spjatých s historií 20. století více než toto náměstí. Po válce zde na lavičkách sedávaly manželky Rusů, které po příchodu Rudé armády do Prahy zatkli agenti sovětské kontrarozvědky SMERŠ a odvlekli je do gulagů. Zde si dodávaly naději, že se jednoho dne se svými muži zase shledají, nebo se alespoň dozvědí, co se s nimi stalo. Řada z nich však zemřela dříve, než vyšla najevo krutá pravda – Rusové, kteří našli v prvorepublikové Praze útočiště před bolševickým terorem. Právě na tomto místě spojeném s ruskou emigrací byl odhalen 9. května 1980 pomník maršála Koněva, jehož příchod do Prahy v květnu 1945 měl pro ruské emigranty tragické následky. Stál zde téměř čtyřicet let.