Obyvatelé Dejvic a okolí nemusejí jezdit s úředními záležitostmi až do Břevnova. Radnice v červnu otevřela v Dejvicích novou informační kancelář. Ta je pro obyvatele náhražkou za zrušenou kancelář v budově radnice, která se v současné době přestavuje. Starší a nepohybliví lidé mohou také od 1. července využít služeb mobilní kanceláře úřadu.
Chvíli se zdálo, že otázka zda bude či nebude zachována knihovna na Dědině je vyřešena. A teď tu je další petice…. V čem je tedy problém?
Pokud chystáte zajímavou akci v Praze 6 a chcete, aby na ni přišli i další lidé, můžete ji umístit na stránky www.praha6.cz. Zatímco doposud se muselo vše zařizovat přes pracovníky úřadu, nyní může každý zadat informaci o akci na internet sám.
Kulturní akcí přímo na nejmladším náměstí v Dejvicích se snažila radnice podpořit občany, aby se připojili k hledání jeho nového názvu. Prostor mezi ulicemi Wuchterlova – Kafkova hledá své jméno od dubna, kdy bylo nové náměstí osazeno sochami koní a začaly zde tryskat fontány.
Od 7. července si lidé musejí pečlivě vybírat, kde si dají na veřejnosti alkohol.
Základní škola na Dlouhém lánu byla jednou z posledních v Praze 6, která ještě neprošla generální opravou. Děti i učitelé se dočkali tyto prázdniny. Rekonstrukci budovy zahájila městská část na konci června. „Staveniště jsme předali odpoledne v den vysvědčení,“ řekla ředitelka školy Anna Jelínková.
Rozruch na radnici i mezi lidmi vzbudila více než metrová socha lidské hlavy, která se objevila v polovině měsíce uprostřed Vítězného náměstí.
Do letních měsíců, kdy je v Praze slabší provoz v dopravě, koncentruje hlavní město řadu oprav komunikací. Ty se dotknou i Prahy 6. Pražští radní schválili plán akcí na léto s cílem maximálně zkrátit všechny termíny a omezit nepříjemnosti pro Pražany i návštěvníky města.
Městská část Praha 6 hospodařila v loňském roce se ziskem. Závěrečný účet za rok 2007, který v červnu schválili zastupitelé, vykazuje přebytek 260 milionů 400 tisíc korun. Je to o devadesát milionů korun více než v roce 2006.
Nad nově založenými květinovými záhony v Praze 6 převzala patronát velvyslanectví různých zemí světa. Místo finančního příspěvku na vysazení záhonu však věnují peníze na charitu, konkrétně do Domova svaté Rodiny, který pečuje o těžce postižené.
Inspektoři životního prostředí během května mapovali kvalitu údržby pozemků hlavního města v péči TSK. Kritický stav zelených ploch, které patří magistrátu a jsou na území Prahy 6, se podle všeho výrazně zlepšil.
Národní technická knihovna, která vyrůstá na Flemingově náměstí v Dejvicích, začne půjčovat knihy od září příštího roku. Vsoučasné době je hotová hrubá stavba a vnitřní obvodový plášť budovy. Nyní semontují vnitřní instalace a vnější plášť. Zároveň se po etapách uzavírajíulice Studentská, Technická a Thákurova, kde se položí nové povrchy.
Koupaliště Petynka má od května nového provozovatele. Společnost Sneo, která patří městské části a koupaliště dosud provozovala, jej pronajala na letošní rok společnosti MeridianSpa Pankrác.
Radní Prahy 6 souhlasili s návrhem vyhlášky o provozování výherních hracích přístrojů. Ovšem s podmínkou, že provozovny omezí dobu, kdy je možné na automatech hrát. Radní zároveň požadují, aby centrální loterijní systém nebo-li interaktivní videoterminály, podléhal stejnému režimu jako dosud provozované výherní automaty.
Ze třinácti žádostíekologické granty získalo podporu rady a zastupitelů pouze pět. Na ekologické projekty přispěje městská část finanční částkou 200 tisíc korun.
Vynikající učitele oceňuje městská část již třetím rokem. Letos se poprvé rozhodla vyzdvihnout i vynikající a výjimečné žáky těchto škol. Reprezentanti základních škol z Prahy 6 se sešli na slavnosti v Pelléově vile v červnu. Dárky jim předal místostarosta Jiří Fárek.
Městská část nabízí k výměně v programu Deregulace téměř čtyřicet bytů. O pronájem obecních bytů o velikostech do 61 m2 se mohou občané Prahy 6 ucházet za podmínky, že dosud užívaný byt s deregulovaným nájemným vrátí majiteli. Žadatelé zároveň nesmí být účastníky privatizace. Přesné podmínky a přihlášky jsou k dispozici na www.praha6.cz, v informačních kancelářích, v kancelářích odboru správy obecního majetku ( Nad Alejí 2). Žádosti přijímá podatelna úřadu do 6. srpna.
V neděli 8. června se na Pražském hradě konal závěrečný koncert nového koncertního cyklu „Mladí umělci Pražskému hradu“, na kterém vystoupil Velký žákovský orchestr Základní umělecké školy Ch. Masarykové v Praze 6, který řídil Otakar Boháč.
Skvělou generálku na prázdniny zažily děti, které navštívily Dětský den na Petynce. Tradiční loučení se školou uspořádala městská část a společnost Sneo.
Dejvice všichni vnímáme jako jednu z moderních pražských čtvrtí ale čas je neúprosný a i ty moderní pražské čtvrtě postupně naplňují svoji historii. Ten moderní rozvoj Dejvic začíná skutečně až ve dvacátých letech minulého století ale dějiny obce jsou samozřejmě mnohem starší. Připomeňme si, že na dnešním katastru Dejvic leželo po staletí několik samostatných vsí a velké množství samostatných dvorů a usedlostí vzniklých v místech bývalých vinic. Z těch vsí to byly hlavně původní Dehnice – roztroušená ves s jádrem v prostoru dnešní ulice Proboštské. Dále pak Horní Šárka kolem kostela sv. Matěje, Dolní Šárka v Šáreckém údolí a konečně Podbaba, ležící pod vrchem Babou u ústí Šáreckého potoka do Vltavy. Pokud jde o usedlosti, pak jistě známe jména Hanspaulka, Hadovka, Beránka, Mydlářka, Šafránka, Fišerka, Kotlářka a mnohé další.
Základní pravidla bezpečeného chování
Součástí dětského dne Prahy 6 na Petynce bylo i slavnostní vyhlášení výsledků 6. ročníku Poháru Prahy 6 a předání pohárů nejlepším třem základním školám. Na stupních vítězů se tak sešli staří známí, kteří obhájili své loňské pozice: vítězná ZŠ Petřiny-ji, ZŠ Emy Destinnové a v těsném závěsu ZŠ Dědina.
I. ročník turnaje v házené o putovní pohár se konal v červnu na hřišti pořadatelské Základní školy náměstí Svobody 2.
Mateřské školy z Petřin se v červnu utkaly při své druhé olympiádě. Pořádala ji stejně jako minulý rok mateřská škola Bubeníčkova.
Čtyřicetileté výročí událostí 21. srpna ‘68, které na několik let ochromily Československo, připomene městská část „výstavou“ příběhů a fotografií obyčejných lidí, které převrat připravil o život nebo svobodu.
S jediným cílem se spojilo na sedmdesát výtvarníků zvučných jmen – protestovat proti týrání žen a dětí. Díla, která vytvořili v rámci této charitativní akce, věnují na dobročinnou aukci a její výtěžek pak darují obětem násilí. Před tím jsou díla až do září vystavena v Galerii Anderle v Pelléově vile.