Pobočka knihovny na Petřinách oslaví 12. října své první narozeniny. Přidat se můžete i vy, čeká vás dobrá káva, koncerty, divadlo, promítání pro děti, workshopy i Alenka sochaře Kurta Gebauera.
O pravidelné kulturní, sportovní a volnočasové akce v Praze 6 byl opět velký zájem.
Fotbal v chůzi vznikl v roce 2011 v Anglii, kde se prezentuje pod názvem Walking Football, a odtud se dál šíří do celého světa. V roce 2017 zapsaný spolek Seniorfitnes začal tento sport ve spolupráci s fotbalovou asociací popularizovat i v Čechách.
Začátek školního roku doprovázely anonymní telefonáty školám, že jsou stovky z nich po celé republice podminované. Na situaci reagovala i Praha 6.
Proces testovacího plánování, jehož cílem je najít využití území na třídě Milady Horákové mezi ulicemi U Vorlíků a Pelléova, se blíží do finále. Čtyři vybrané týmy představily 12. a 13. září veřejnosti i zástupcům radnice své alternativní scénáře na využití tohoto území včetně možnosti, jak zachránit stávající vily v tomto místě.
Galerie Stanice 6, kterou najdete v podkroví bývalého Bubenečského nádraží, vystavuje obrazy Julia Reichela a Roela van der Lindena. Jde o autory originální výmalby čekárny ve spodním patře Stanice 6.
Nenápadnou budovu s oranžovou fasádou u Mateřské školy Arabská většina lidí přehlédne. Přitom za dveřmi s označením Speciální pedagogické centrum dokážou skoro zázraky – pomoci mnoha znevýhodněným dětem například adaptovat se ve školce, a tím i nastartovat celkem normální život. Že to nebývá lehké, ví ředitelka centra Jana Nermutová.
Vysokoškolská pedagožka Bohumila Mouchová, překladatel a bývalý velvyslanec Michael Žantovský a bývalý ministr zahraničních věcí a senátor za Prahu 6 Karel Schwarzenberg in memoriam byli uvedeni mezi čestné občany Prahy 6.
„Dostáváme na radnici čas od času dopisy, v nichž lidé žádají o přejmenování ulice, kde bydlí, na původní názvy. Proto jsme se s vedením Vojenského historického ústavu Praha dohodli, že uspořádáme výstavu na toto téma a veřejnosti přímo v ulicích ukážeme, jak se jmenovaly původně, jak za nacistické okupace a jak po komunistickém převratu. Je to často mimořádně zajímavá story,“ vysvětluje radní pro kulturu, sport a volný čas Jan Lacina (STAN).